Parlamentlerarasi isci qruplarin rehberlerinin – Siyahisi

19:39 – xeber – Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qruplarının rəhbərlərinin seçilməsi haqqında qərar təsdiqlənib.
 
Axar.az Milli Məclisin mətbuat xidmətinə istinadən xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi parlamentlərarası əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi məqsədi ilə qərara alır:
 
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin aşağıdakı deputatları Milli Məclisin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qruplarının rəhbərləri seçilsinlər:
 
1. Azərbaycan-Albaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu
 
2. Azərbaycan-Almaniya Federativ Respublikası parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Rzayev Rövşən Şükür oğlu
 
3. Azərbaycan-Amerika Birləşmiş Ştatları parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Seyidov Səməd İsmayıl oğlu
 
4. Azərbaycan-Argentina parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu
 
5. Azərbaycan-Avstraliya və Yeni Zelandiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Fətiyev Xanlar Nuru oğlu
 
6. Azərbaycan-Avstriya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Qurbanov Cavid Qənbər oğlu
 
7. Azərbaycan-Belarus parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu
 
8. Azərbaycan-Belçika parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Süleymanov Elxan Sirac oğlu
 
9. Azərbaycan–Bəhreyn parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Cəfərov Nizami Qulu oğlu
 
10. Azərbaycan-Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu
 
11. Azərbaycan-Bolqarıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əliyev Rauf Asif oğlu
 
12. Azərbaycan–Bosniya və Herseqovina parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Qənizadə Çingiz Aşralı oğlu
 
13. Azərbaycan-Böyük Britaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu
 
14. Azərbaycan-Braziliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Mollazadə Asim Nazim oğlu
 
15. Azərbaycan-Cənubi Afrika Respublikası parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu
Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu
 
16. Azərbaycan-Çexiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Ələsgərov Valeh Feyruz oğlu
 
17. Azərbaycan-Çili parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Badamov Azər Camal oğlu
 
18. Azərbaycan-Çin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu
 
19. Azərbaycan-Danimarka parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı
 
20. Azərbaycan-Ekvador parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu
 
21. Azərbaycan-Estoniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Salayev Hacı Hacı Baba oğlu
 
22. Azərbaycan-Əfqanıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu
Qasımlı Musa Cəfər oğlu
 
23. Azərbaycan-Finlandiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əliyev İlham Əli Səftər oğlu
 
24. Azərbaycan-Fransa parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əliyeva Mehriban Arif qızı
 
25. Azərbaycan-Gürcüstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Amaşov Əflatun Əhməd oğlu
 
26. Azərbaycan-Hindistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı
 
27. Azərbaycan-Xorvatiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu
 
28. Azərbaycan-İndoneziya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu
 
29. Azərbaycan-İordaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əliyev Nəriman Əlibala oğlu
 
30. Azərbaycan-İraq parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Məmmədov İlham Kazım oğlu
 
31. Azərbaycan-İran parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Talıbov Vasif Yusif oğlu
 
32. Azərbaycan-İrlandiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu
Cəbrayılov Rafael Kamil oğlu
 
33. Azərbaycan-İsrail parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Abramov Yevda Sasunoviç
 
34. Azərbaycan-İspaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu
 
35. Azərbaycan-İsveç parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əliyeva Jalə Fazil qızı
 
36. Azərbaycan-İsveçrə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Muradova Bahar Əvəz qızı
 
37. Azərbaycan-İtaliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Kərimli Azər Şəmşid oğlu
 
38. Azərbaycan-Kanada parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Muradov Fuad Rauf oğlu
 
39. Azərbaycan-Kolumbiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Qasımov Əsabil Qarakişi oğlu
 
40. Azərbaycan-Koreya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Həsənov Malik Əvəz oğlu
 
41. Azərbaycan-Kuba parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Abıyev Ağacan Qulam oğlu
 
42. Azərbaycan-Küveyt parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu
 
43. Azərbaycan-Qazaxıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əliyev Adil Abış oğlu
 
44. Azərbaycan-Qətər parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Rzayev Tahir Musa oğlu
 
45. Azərbaycan-Qırğızıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Quliyev Musa İsa oğlu
 
46. Azərbaycan-Latviya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Bayramov Kamran Fərhad oğlu
 
47. Azərbaycan-Litva parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Nəbizadə Kamran Telman oğlu
 
48. Azərbaycan-Liviya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu
 
49. Azərbaycan-Lüksemburq parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Axundova Elmira Hüseyn qızı
 
50. Azərbaycan-Macarıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu
 
51. Azərbaycan-Makedoniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu
 
52. Azərbaycan-Malayziya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Aslanov Mahir Məhəmmədəli oğlu
 
53. Azərbaycan-Malta parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu
 
54. Azərbaycan-Mavritaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu
 
55. Azərbaycan-Meksika parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Quliyev Ülvi Zahid oğlu
 
56. Azərbaycan-Mərakeş parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu
 
57. Azərbaycan-Misir parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli qızı
 
58. Azərbaycan-Moldova parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Hacıyev Sabir Kamal oğlu
 
59. Azərbaycan-Monteneqro parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Məmmədov İqbal Nəriman oğlu
 
60. Azərbaycan-Niderland parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Quliyev Eldar Allahyar oğlu
 
61. Azərbaycan-Norveç parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu
 
62. Azərbaycan-Özbəkistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
İbrahimov Eldar Rza oğlu
 
63. Azərbaycan-Pakistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Oruc Zahid Məhərrəm oğlu
 
64. Azərbaycan-Peru parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Alıyev Sahib Eyvaz oğlu
 
65. Azərbaycan-Polşa parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu
 
66. Azərbaycan-Portuqaliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı
 
67. Azərbaycan-Rumıniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Quliyev Azay Əjdər oğlu
 
68. Azərbaycan-Rusiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu
 
69. Azərbaycan-Serbiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı
 
70. Azərbaycan-Səudiyyə Ərəbistanı parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Heydərov Fəttah Səməd oğlu
 
71. Azərbaycan-Slovakiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Hacıyev Şəmsəddin Hümmət oğlu
 
72. Azərbaycan-Sloveniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu
 
73. Azərbaycan-Tacikistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu
 
74. Azərbaycan-Tailand parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Hüseynov Əliağa İzzət oğlu
 
75. Azərbaycan-Türkmənistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Şahverdiyev Astan Nuşrəvan oğlu
 
76. Azərbaycan-Türkiyə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu
 
77. Azərbaycan-Ukrayna parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Quliyev Rüfət Atakişi oğlu
 
78. Azərbaycan-Uruqvay parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Zabelin Mixail Yuryeviç
 
79. Azərbaycan-Vyetnam parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Məsimli Əli Əhməd oğlu
 
80. Azərbaycan-Yaponiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Babayev Muxtar Bahadur oğlu
 
81. Azərbaycan-Yunanıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Rəcəbli Hadi Musa oğlu

axar.az

Yorum Gönderin

Arabic ar.wikiapp.org
Chinese (Simplified) zh-CN.wikiapp.org
Croatian hr.wikiapp.org
Czech cs.wikiapp.org
Danish da.wikiapp.org
Dutch nl.wikiapp.org
Finnish fi.wikiapp.org
French fr.wikiapp.org
German de.wikiapp.org
Greek el.wikiapp.org
Hindi hi.wikiapp.org
Italian it.wikiapp.org
Japanese ja.wikiapp.org
Norwegian no.wikiapp.org
Polish pl.wikiapp.org
Portuguese pt.wikiapp.org
Russian ru.wikiapp.org
Spanish es.wikiapp.org
Swedish sv.wikiapp.org
Indonesian id.wikiapp.org
Serbian sr.wikiapp.org
Slovak sk.wikiapp.org
Ukrainian uk.wikiapp.org
Hungarian hu.wikiapp.org
Turkish tr.wikiapp.org
Persian fa.wikiapp.org
Afrikaans af.wikiapp.org
Azerbaijani az.wikiapp.org